یکشنبه 10 مهر 1401
خانه » سلامت » حقایق ناگفته درباره بازی های کامپیوتری

حقایق ناگفته درباره بازی های کامپیوتری

بعصی چیز ها هستند که هیچ گاه نمی توانند ذهنیت بدی که در مورد آنها رخ داده را عوض کنند . بازی های کامپیوتری مقوله ای است که هر پدر و مادر بعد از شنیدن آن صورت های خود را در هم می کشند و شروع می کنند راجع به ضرر های این بازی ها حرف زدند . از تاثیر در ذهنیت بچه تا درس نخوان شدن یا ترویج خشونت . جالب است بدانید که خیلی از این مضرات هیچگاه ثابت هم نشده اند و تنها در حد تئوری باقی مانده اند . در این مطلب سعی می کنیم تا در مورد حقایق مفیدی که در مورد بازی های کامپیوتری وجود دارد بحث کنیم .

حقایق

حقایق ناگفته درباره بازی های کامپیوتری

 

مشکل از جای دیگر است

خیلی از پدر و مادر ها عقیده دارند که فرزندانشان چون از بس با این بازی ها مشغول هستند دیگر به درس توجه نمی کنند یا اینکه از جمع های خانوادگی دوری می کنند و تمام وقت خود را به این بازی ها تخصیص می دهند . خوب مشکل از بازی های کامپیوتری نیست ، مشکل از شیوه غلط استفاده فرزندان شما است . فرض کنید که تلوزیون انقدر جذاب بود که کودکان همیشه در حال  تماشا کردن برنامه های آن بودند . در آن صورت آیا مشکل از تلویزون بود که برنامه های جالب داشت یا اینکه استفاده غلط فرزندان شما از تلوزیون ؟ اگر فرهنگ استفاده از بازی های کامپیوتری را به فرزندان خوب یاد بدهید دیگر این مشکلات بوجود نمی آید . حقایق نهفته زیادی در بازی ها وجود دارد .

بازی کامپیوتری

تاثیرات مثبت بازی ها

آیا تا به حال هوش نسل جدید را با نسل خودمان مقایسه کرده اید ؟ در زمان ما کسی که می توانست جدول ضرب را حفظ کند ، گویی شق القمر انجام داده بود و همه از هوش سرشارش تعریف می کردند . ولی امروزه بچه های ما در مدرسه هم خواندن و نوشتن یاد می گیرند ، هم ریاضی را استفاده می کنند ، هم زبان انگلیسی یاد می گیرند و هم کار هایی که می توانند با گوشی و کامپیوتر انجام دهند چندین برابر ما است . بازی های کامپیوتری تاثیر مستقیمی در هوش فرزندان شما می گذارند . شاید خواند کتاب ها باعث شود فرزند شما بهتر بنویسد و بخواند یا اطلاعات بیشتری داشته باشد ولی اگر پای انجام دادن یک مسئله پیش بیاید ، کودکی که هوش بیشتری دارد می توانند بهتر عمل کند تا کودکی که اسم تمام کشور های دنیا را بلد است . بازی های کامپیوتری مستقیما بر روی مغز فرزندان شما تاثیر می گذارند . این که شما یک اژدها را چگونه با شمشیر خود بکشید یا اینکه فلان ماشین را چگونه آزاد کنید ، همه این ها چالش هایی برای مغز کودکان شما هستند . در واقع کودکان بدون اینکه بدانند در حال انجام تمرین هایی هستند که مغز آنها را قوی تر می کنند .

بازی کامپیوتری

چرا خانواده ها با این قضیه مشکل دارند ؟

یکی از دلیل های این امر ، جو وحشتناکی است که علیه بازی های ویدویی بوجود امده است . اما دلیل دیگر عدم همزاد پنداری ما است که نمی توانیم این بازی ها را درک کنیم . ما ناخواسته بعد از دیدن کودک خود که در کمال آرامش در گوشه ای نشسته و مشغول بازی کردن است ، یاد گذشته خود و کارهایی که هم سن او بودیم می کردیم می افتیم و از آنجا که همیشه ما فکر کنیم کار درست را فقط خودمان انجان دادیم و می دانیم ، از این کار کودکان به سطوح می آییم و فکر می کنیم انها در حال تلف کردن وقت خود هستند .

 

همچنین ببینید

عوارض زیاد نشستن را بهتر شناسایی کنید

متاسفانه یکی از بدی های که تکنولوژی فراهم کرده است، راحتی است. این راحتی باعث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.