شنبه 7 خرداد 1401
خانه » سلامت » آشنایی با آلوده ترین وسایل در خانه های شما

آشنایی با آلوده ترین وسایل در خانه های شما

بیشتر مرد ها فکر می کنند که تمیز کردن خانه و وسایل بیشتر به خاطر این است که کثیفی نمای جالبی ندارد و خانوم ها بیشتر دست به این کار ها می زنند تا زیبایی خانه را فراهم کنند. بیشتر شما فکر می کنید که آلوده ترین وسایل یا آلوده ترین مکان ها در خانه جاهایی هستند که به آشغال ها نزدیک هستند یا اینکه این مکان ها یا وسایل حتما باید ظاهر کریح و بوی نامطوبع داشته باشند. اما وسایل و اماکنی در خانه هستند که بر خلاف آنچه فکر می کنید آلودگی به مراتب بیشتر از توالت دارند. ما در این مقاله از مجله پزشکی نت سلامت قصد داریم نا شما را با این وسایل و اماکن آشنا کنیم.

آلوده ترین وسایل در خانه

آلوده ترین وسایل در خانه

گوشی همراه

شاید باورش برای شما سخت باشد ولی یکی از آلوده ترین وسایل خانه که ما بسیار با آن سر و کار داریو تلفن همراه است. پس وقتی که دفعه بعد تلفن همراه را به صورت خود نزدیک کردید این نکته را مد نظر بیگرید. آلوده ترین نقاط بدن ما انگشتان هستند و ما از این انگشتان بیشتر از هر چیزی از تلفن همراه استفاده می کنیم. بهتر است هر روز با استفاده از مواد شوینده مناسب تاچ گوشی خود را شست و شو دهید. حتما بعد از این که کار شما با گوشی تمام شد دست های خود را با آب و صابون بشورید.

تخته برش گوش

البته تنها اسم این وسیله تخته برش گوشت است چون همه ما خوب می دانیم که خانوم ها از این تخته ها برای خرد کردن هر چیزی استفاده می کنند. استفاده بیش از اندازه از تخته باعث می شود تا خطوطی مختلفی بر روی آن ایحاد شود. این خطوط گاهی به قدری ریز هستند که نمی توان با استفاده از آب و مواد شوینده آنها را تمیز کرد. این منافذ و خطوط بهترین مکان برای انباشته شدن باکتری ها و قارچ ها هستند. برای شستن این تخته ها بهتر است از سرکه استفاده کنید.

کیف های دستی و کیف پول

کیف ها معمولا به دو دلیل بسیار آلوده هستند. اول اینکه در این کیف ها معمولا اسکناس و سکه وجود دارد و این دو شی کثیف ترین اجسام در خانه محسوب می شوند پس طبیعی است که آلودگی ها از پول به کیف شما منتقل شود. مسئه دوم این است که ما انگشتان خود را بار ها بر روی این کیف ها قرار می دهیم و این آلودگی ها از دستان ما نیز به کیف ها منتقل می شوند. بهتر است هر هفته کیف های خود را شست و شو دهید البته قبل از این کار به جنس کیف خود توجه کنید.

آلوده ترین وسایل در خانه

کیبورد کامپیوتر

برای اینکه بفهمید چقدر کیبورد شما آلوده است بهتر است آن را برگردانید و چند ضربه به پشتش بزنید و مشاهده کنید که چقدر اشغال و کثیفی از بین دکمه های آن به بیرون می ریزد. البته همان طور که می دانید برای استفاده از کیبورد باید انگشتان خود را به کار بیندازیم و معمولا سر انگشتان ما نیز سرشار از آلودگی ها می باشند. تحقیقات ثابت کرده اند که یک کیبورد 5 برابر توالت دارای آلودگی و باکتری می باشد. پس همیشه بعد از اینکه از کیبورد استفاده کردید دستان خود را به دقت بشویید.

اسکناس و سکه

یکی از جالب ترین پارادوکس ها در مورد این اجناس است. با ارزش ترین اجسام در خانه، آلوده ترین وسایل نیز هستند. هیچکس اسکناس ها را خودش چاپ نکرده است، این اسکناس ها قبل از اینکه به دست شما برسند شاید مهمان دستان چند هزار نفر دیگر بوده باشند و این خودش وخامت ماجرا را می رساند. اگر به فرض مثال از هر انگشتی فقط یک باکتری به اسکناس ها منتقل شده باشد، هر اسکناسی هزاران باکتری دارد.

منبع : http://www.netsalamat.com

همچنین ببینید

عوارض زیاد نشستن را بهتر شناسایی کنید

متاسفانه یکی از بدی های که تکنولوژی فراهم کرده است، راحتی است. این راحتی باعث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.