پنج شنبه 5 خرداد 1401
خانه » روانشناسی » چه کسی را می توان روان پریش نامید؟

چه کسی را می توان روان پریش نامید؟

برخلاف باور شما کسانی که لباس های تیره می پوشند و همیشه نگاه های خشن و دیوانه کننده دارند روان پریش نیستند. شاید شما در طول را با یک فرد که با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کند برخورد کرده باشید ولی نتوانسته اید او را شناسایی کنید. باورش سخت است ولی اینگونه افراد نیز کاملا طبیعی رفتار می کنند و لباس های به روز می پوشند. زندگی واقعی با فیلم ها فرق دارد. در زندگی واقعی روان پریش ها خنده های شیطانی مانند جوکر ندارند، در خانه خود یک شیشه های چشم نگه نمی دارند. در واقع این افراد نیز درست مانند شما هستند فقط از اعماق وجودشان احساس تباهی می کنند.

روان پریش

آشنایی با ویژگی های روان پریش ها

+ اینگونه افراد همیشه از تنهایی می ترسند و هیچ گاه دوست ندارند در انزوا به سر ببرند. پس برخلاف باور عموم افراد روان پریش بیشتر در جمع های دوستانه و اجتماعی خود را نشان می دهند تا بتوانند قربانی ها خود را انتخاب کنند و از احساسات وی سو استفاده کنند.

+ آنها درک عمیقی از عشق ندارند و نمی توانند فرای دوست داشتن را درک کنند. اینگونه افراد همیشه ادای عاشق ها را در می آورند.

+ یکی از مهم ترین تفریح ها برای آنها بازی دادن بقیه می باشد. هیچ چیز نمی تواند آنها را به اندازه آزار دادن دیگران خوشحال کند.

+ نه تنها آنها از احساسات سو استفاده می کنند، بلکه در بیشتر موارد دست به سو استفاده های جنسی نیز می زنند.

+ یکی از مهم ترین تفاوت های آنها با منحرفان جنسی در این است که روان پریش ها همه چیز را در سو استفاده های جنسی نمی بینند. آنها می خواهند تا مالک فرد شوند و او را در هر زمینه ای کنترل کنند و از آزار دادنش لذت ببرند.

+ آنها عاری از احساسات نیستند، بلکه گاهی از روی احساس زیاد است که باعث آسیب زدن به بقیه افراد می شوند. نکته مهم این است که احساسات آنها کوتاه و شدید است.

+ این بیماران هیچ گونه احساس واقعی ندارند. این بدان معنی است که نه تنها عشق، بلکه احساس رنج و عذاب نیز برای آنها تعریف نشده است. حتی خشم آتشین آنها نیز به سرعت فروگش می کند چرا که به هیچ عنوان واقعی نیست.

+ آنها بازیگران بسیار خوبی هستند. این بدان معنی است که شاید آنها گاهی گریه کنند ضجه بکشند یا حتی از فرط خوشحالی قهقه سر بدهند ولی باید دقت کنید که هیچ کدام از این کار ها واقعی نیست.

+ آنها به شدت تحریک پذیر هستند این بدان معنی است که شاید گاهی لحن سلام کردن شما نیز باعث عصبانیت آنها شود. عصبانیت هایی که گذرا ولی آتشین هستند.

+ شاید گاهی کوچکترین مسائل آنها را عصبی کنید و گاهی اوقات بزرگترین توهین ها نیز تاثیری بر رویشان نداشته باشد.

روان پریش

+ اگر مانعی بین او و خواسته هایش باشد، دست به هر کاری می زند تا آن موانع را از سر راه خود حرکت دهد.

+ آنها هیچ وقت فکر نمی کنند که ممکن است رفتار های تقلبی شان توسط قربانی بر ملا شود و به همین دلیل است که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند.

+ او فکر می کند که حق دارد ار بقیه سو استفاده کند، به آنها دروغ بگوید، خیات بکند و از قربانی های خود برای رسیدن به اهدافش استفاده کند.

+ او فکر می کند تمام کار هایی که می کند به نفع قربانی ها است. در واقع یک روان پریش با قربانی کردن مردم سعی دارد به آنها کمک کند.

+ آنها نه تنها به دیگران اهمیتی نمی دهند، بلکه حتی خودشان را هم دوست ندارند. شاید وانمود کنند که بخود اهمیت می دهند ولی این کار نیز در راستای ایفای نقش است.

+ آنها نمی توانند برنامه های بلند طراحی کنند و چند ماه بر روی یک قربانی وقت تلف کنند. آنها سریع تحریک پذیر هستند و به همین دلیل است که شکیبا نیستند.

منبع: www.netsalamat.com

همچنین ببینید

معرفی چند راه عملی برای مقابله با استرس مالی

هیچ کس نیست که دارای مشکلات مالی نبوده باشد و به قسط های سر ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.