پنج شنبه 9 تیر 1401
خانه » سلامت » درمان بیماری ها » تاثیرات بی نظیر اکلیل کوهی بر درمان بسیاری از بیماری ها

تاثیرات بی نظیر اکلیل کوهی بر درمان بسیاری از بیماری ها

اکلیل کوهی برای درمان عوارض بحرانهای کبدی مؤثر است. به علاوه اکلیل  کوهی را برای درمان بی خوابی، میگرن و تپش قلب مصرف و توصیه و تجویز می کنند. خانمهایی که دچار قاعدگیهای دردناک هستند، یا کسانی که رماتیسم دارند از مصرف آن برای درمان خویش کمک می گیرند. اکلیل  کوهی را برای درمان رگ به رگ شدن اعضای بدن، دررفتگی و پیچ خوردگی عضوی از بدن به طور خارجی استعمال می کنند.

با ما در این مقاله نت سلامت همراه باشید .

 

 

درمان آسم یا اکلیل کوهی :

 

 

بیست تا سی گرم ساقهٔ گلدار اکلیل کوهی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه آن را دم کنید، و بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و قبل یا بعد از هر غذا یک فنجان از آن را این دم کرده بحرانهای آسم را آرام می کند و مصرف آن سرفه های برونشیتی یا سیاه سرفه را هم تخفیف می دهد. ܢ

 

 

درمان رگ یه رگ و پیچیدن عضو بدن با اکلیل کوهی :

 

 

شصت گرم ساقه های گلدار اکلیل  کوهی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، بعد ظرف را از روی آتش بردارید و دوازده دقیقه دم کنید و سپس پارچه را در آن بخیسانید و آن پارچه را روی محلی از بدن که رگ به رگ شده یا پیچ خورده و درد می کند بگذارید، و هرچه می توانید این ضماد را نگه دارید و هر روز دو بار این کار را بکنید تا درد آن بکلی برطرف شود.

 

 

درمان درد معده :

 

 

پنجاه تا شصت گرم ساقه های گلدار اَکلیل کوهی را که خشک کرده اید و یا دویست گرم از برگهای تازهٔ اکلیل کوهی را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده روز آن را به حال خودش بگذارید، تا خوب اکلیل کوهی در آب جوش بخیسد، بعد آن را صاف کنید و هروقت دچار درد معده شدید هر روز سه باریک لیوان کوچک از این شراب را بنوشید.

 

 

درمان بحرانهای کبدی:

 

 

دم کردهٔ ساقه های گلدار اَکلیل  کوهی برای معالجهٔ تنبلی کبد و یا احتقان کبد و درمان یرقان مؤثر است.
طرز تهیه و مقدار مصرف آن در این مورد این است که باید بیست تا سی گرم ساقه های گلدار اَکلیل کوهی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازین و یک فنجان قبل یا بعد از هر غذا بنوشید.

همچنین ببینید

هر آنچه باید از خواص چای گل بامیه بدانیم

گل بامیه که در بعضی از نقاط ایران با نام گل ختمی هم شناخته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.