شنبه 4 تیر 1401
خانه » سلامت » درمان بیماری ها » بیدمشک برای هر زخم پوستی مفید است

بیدمشک برای هر زخم پوستی مفید است

جالینوس حکیم در کتابهای خود برای بیدمشک خواص التیام دهنده ،تشخیص داده و چنین مینویسد: «بیدمشک برای انواع زخمها بیماریهای پوست مفید و مؤثر است.» برای آشنایی با خواص بید مشک با ما در این مقاله از نت سلامت همراه باشید .

 

 

نسخه های بیدمشک

 

 

 

درمان کم اشتهایی با پوست یا برگ بیدمشک :

 

 

 

به اندازهٔ پنجاه گرم از برگ یا پوست بید مشک که از شاخه های دو تا سه ساله در آخر فروردین ماه چیده اید و خشک کرده اید با یک لیتر آب در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، و دو دقیقه بجوشد و بعد آن را از روی آتش بردارید و ده دقیقه بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و شیرین کنید و روزی سه بار قبل از غذا، یک فنجان از آن را بنوشید. اگر گل بید مشک را به برگ یا پوست آن ترجیح می دهید میتوانید پنجاه گرم گل بیدمشک خشک را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان قبل از غذا بنوشید.

 

 

 

درمان کیسه صفرا :

 

 
جوشاندهٔ برگ درخت بیدمشک و یا دم کردهٔ گل بیدمشک برای معالجهٔ  کسانی که سنگکیسه ی صفرا دارند موثر است و اگر مدتی به مصرف آن ادامه دهند به آنها کمک خواهد کرد تا سنگ کیسه صفرا حل و دفع شود.

برای تهیه ی جوشانده ی برگ درخت بیدمشک باید پنجاه گرم برگ خشک بیدمشک را درون یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوی آن را را روی آتش بگذارید تا دو دقیقه بجوشد و بعد ده دقیقه آن را دم کنید، یعنی از روی آتش بردارید و به حال خودش بگذارید؛ سپس آن را صاف کنید و شیرین کنید و هر روز سه فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید. برای تهیهٔ دم کردهٔ گل بید مشک باید پنجاه گرم گل بیدمشک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، و بعد آن را صاف کنید و سپس با نبات یا عسل شیرین کنید و هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید.

 

 

گال و امراض پوستی :

 

 

بیست و پنج گرم برگ بید مشک را که خشک کرده اید با بیست و پنج گرم پوست شاخه های دو و یا سه سالهٔ درخت بید مشک در یک لیتر آب سرد بریزید تا یک ساعت بماند و بخیسد، سپس آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و دو دقیقه بجوشد و بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه آن را به حال خودش بگذارید تا دم بکشد و بعد صاف کنید و در طول شبانه روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ برگ و پوست بیدمشک به ترتیبی که در بالا طرز تهیهٔ آن را شرح دادیم اگر مصرف کنید برای معالجهٔ گال و اگزما و بسیاری از امراض پوست مؤثر است.

 

 

تب را با جوشاندهٔ پوست بیدمشک معالجه کنید :

 

 

جوشاندهٔ پوست بید مشک تب بر است و هنگامی که دچار تب شدید از آن کمک بگیرید.برای تهیهٔ جوشاندهٔ پوست بید مشک باید پنجاه گرم پوست شاخه های دو یا سه سالهٔ درخت بید مشک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش دو دقیقه بجوشانید و دوازده دقیقه دم کنید، و سپس صاف کرده و شیرین کنید و هر روز سه بار و هر باریک فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید.

همچنین ببینید

هر آنچه باید از خواص چای گل بامیه بدانیم

گل بامیه که در بعضی از نقاط ایران با نام گل ختمی هم شناخته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.