چهارشنبه 2 تیر 1400
خانه » سلامت » درمان بیماری ها » سوسنبر یک مسکن بی ضرر و طبیعی ست

سوسنبر یک مسکن بی ضرر و طبیعی ست

سوسنبر دارای دو خاصیت است اگر آن را به مقدار کم مصرف کنند خواص بی حس کننده، مسکن و ضد تشنج دارد و اگر به مقدار زیاد مصرف کنند برعکس تقویت کننده اعصاب و مقوی قوه هاضمه است. با ما در این مقاله از نت سلامت همراه باشید.

 

 

نسخه های سوسنبر

 

 

بیاشتهایی :

 

 

هشت تا ده عدد برگ تازه یا ده گرم برگ خشک سوسن بر را در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و در طی روز سه یا چهاربار و هر باریک فنجان از آن را بنوشید. اگر د چار بیاشتهایی شده اید با دم کردهٔ سوسن بر بزودی معالجه میشوید.

 

درمان آسم:

 

 

دو تا برگ تازهٔ سوسن بر را بچینید و در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، اگر دسترسی به برگ تازهٔ سوسنبر ندارید پانزده گرم برگ خشک آن را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید، و هر زوز سه یا چهاربار و هر باریک فنجان از آن بنوشید . دم کردهٔ سوسن بر سرفه های پیدرپی شما را در بیماری آسم آرام می کند. نسخهٔ این دم کرده برای درمان برونشیت و بیماریهای مربوط به مجاری تنهٔ سرماخوردگی تجویز شده است.

 

 

قولنج:

 

 

دم کردهٔ سبک سوسنبر انواع قولنجها را آرام کرده و معالجه می کند. برای تهیهٔ این دم کرده باید دو برگ تازهٔ سوسنبر را در یک فنجان آب جوش و یا پانزده گرم برگ خشک سوسنبر را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید، وقتی دچار قولنج شدید هر روز سه یا چهار فنجان از ان را بنوشید.

 

 درد معده و سکسکه:

 

 

وقتی معده شما درد گرفت بهترین دوا، دم کردهٔ رقیق سوسنبر است و باید دو برگ سوسن بر را در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و با عسل شیرین کرده و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ رقیق سوسن بر درمان مؤثر سکسکه است، وقتی قوهٔ هاضمه شما ضعیف شده و غذا را به آسانی هضم نمی کند. باید دم کردهٔ قوی سوسنبر را بنوشید. در این مورد، باید هشت تا ده برگ سوسنبر تازه را در یک فنجان آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید.

 

 

 بوی دهان :

 

 

کسانی که دهانشان بو می دهد و یا تنفسی نامطبوع دارند اگر برگ تازه یا خشک سوسن بر را در دهان خود بجوند بوی بد دهان آنها از بین میرود. محیط دهانشان ضدعفونی خواهد شد.

همچنین ببینید

هر آنچه باید از خواص چای گل بامیه بدانیم

گل بامیه که در بعضی از نقاط ایران با نام گل ختمی هم شناخته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.