پنج شنبه 3 تیر 1400
خانه » موفقیت » کدام حرف ها را نباید در مصاحبه شغلی زد ؟

کدام حرف ها را نباید در مصاحبه شغلی زد ؟

اگر به سن بلوغ رسیده باشید و دنبال کار رفته باشید ، قطعا با مصاحبه شغلی آشنا هستید و بعضا از آنها خاطره ای خوبی ندارید . این طبیعی است که در مصاحبه های شغلی دچار استرس شوید و آرامش خود را از دست بدهید . اما باید حواس خود را به دقت جمع کنید که از بعضی کلمات و جمله ها به هیچ نحوی استفاده نکنید . بعضی جمله ها و کلمات چنان قدرت تخریبی دارند که به محض بر زبان آوردنشان باید با شغل مورد نظر خداحافظی کنید . اگر شما هم می خواهید در مصاحبه شغلی موفق باشد و از این دست کلمات و جمله های ویران گر استفاده نکنید ، با ما در ادامه از این مقاله مجله پزشکی نت سلامت همراه باشید .

مصاحبه شغلی

حرف های ممنوع در مصاحبه شغلی

شما در در شرکتتان چکاری انجام می دهید ؟

شما در واقع با پرسیدن این سوال تمام اعتبار و آبروی خود را به آسانی به باد می دهید . پرسیدن این سوال مثل این است که شما به بانک بروید و بگویید اینجا کجاست ؟ اگر شما نمی دانید که دقیقا در شرکت یا آن کسب و کاری که در آن متقاضی شده اید چیست ، برای چه اصلا برای مصاحبه به دفتر رفته اید ؟ اگر می خواهید در مصاحبه ها موفق شوید توصیه ما به شما این است که قبل از مصاحبه حتما با تمام زیر و بم شرکت آشنا شوید و اطلاعات کافی جمع آوری کنید .

من در فلان مهارت کمی مشکل دارم

یکی از احمقانه ترین کار هایی که یک فرد می تواند در مصاحبه شغلی انجام دهد ، استفاده از این دست جملات می باشد . شما با پرسید ناین گونه سوالات دو دستی دلیل اینکه به شما ان کار را ندهند به مصاحبه کننده تقدیم می کنید . دقت داشته باشید که تمام چیز های ضروری را از شما در مصاحبه می پرسند و اگر در آنها مشکلی نداشته باشید ، چرا باید الکی با پرسیدن سوالات توهمی و بیجا سطح خود را پایین بیاورید .

مصاحبه شغلی

از کار قبلی ام اخراج شدم

خوب همه ما به صداقت و درستی اعتقاد داریم ولی همیشه نمی توان با تکیه کردن با این اصول به موفقیت رسید . اگر چه ما به شما نمی گوییم که دروغ بگویید ، ما می گوییم که تنها حقیقت را نگویید . هیچ مصاحبه کننده ای از شما نمی پرسد که آیا از کار قبلی خود اخراج شده اید یا نه ؟ احتمالا از شما می پرسند چرا کار قبلی خود را راه کردید ، که در این صورت بهتر از جملاتی مانند این استفاده کنید : ” دیگر وقت آن بود که کمی تغییر را تجربه کنیم ، شغل قبلی من به من درس هی زیادی آموخت ولی دیگر وقتش رسیده بود که برای خود چالش های جدیدی بوجود بیاورم و از تکرار ها دوری کنیم. ”

مصاحبه شغلی

رییس قبلی من آدم مزخرفی بود

شاید شما در شغل قبلی خود با یک تجربه تلخ رو به رو شده باشید و به خاطر رییس خود مجبور شده باشید که از آن کار استعفا بدهید . این طبیعی است که شما به خاطر اینکه ناراحت باشید بخواهید در مورد ان قضیه صحبت کنید . اما به خاطر داشته باشید غیبت و بدگویی از یک رییس پیش یک رییس دیگر تنها باعث می شود که شما آدم بدی جلوه کنید و ادم بده ماجرا شما شوید .

من سریع یاد میگیرم

هیچ وقت بخاطر اینکه به کاری دست پیدا کنید از جمله هایی مانند اینکه من فلان چیز را به سرعت یاد میگیرم یا اینکه من بسیار سخت کوش هستم استفاده نکنید . این کار ها این تصویر را تدعی می کند که شما برای دریافت آن کار درحال التماس کردن هستید . هیچ چیز مهم تر از شخصیت شما نیست ، هیچ وقت آن را خورد نکنید ، هیچ وقت . در ضمن هیچکس از آدمی که همیشه التماس می کند خوشش نمی آید .

مصاحبه شغلی

مشکلی هست اگر …. ؟

این مورد در مصاحبه شغلی زیاد پیش می آید . بعد از اینکه مصاحبه کنند رزومه شما را خوانده است و همه چیز خوب پی می رود شما برای اینکه آدم پاک و صادقی جلوی کنید از عباراتی مانند :

+ مشکلی پیش می آید اگر من روش کار با فتو شاپ را بلد نباشم ؟

+ راستی من مدرک آکادمیک ندارم آیا این قضیه مشکل ساز است ؟

+ من تا حالا در شکرت بزرگی کار نکردم آیا این قضیه مشکلی است ؟

به خاطر داشته باشید که همه این موارد در رزومه شما قابل مشاهده است و اگر مشکل ساز باشند ، مصاحبه کننده آنها را به شما می گویید . پس اگر واقعا از نظر انها مشکلی نیست ، خودتان برای خودتان یک مشکل ایجاد نکنید .

منبع : www.netsalamat.com

همچنین ببینید

سخنان بزرگان در مورد موفقیت

50 جمله از سخنان بزرگان در مورد موفقیت

در این بخش از مجله پزشکی نت سلامت ۵۰ جمله از سخنان بزرگان در مورد موفقیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.